markizy jelenia góra

MARKIZY

Markizy są systemem osłon zewnętrznych - przeciwsłonecznych, stosowane w celu ochrony przed promieniowaniem UV.
Dzięki nowoczesnej technologi zapewniają komfort termiczny osobom będącym zarówno pod markizą jak i w nasłonecznionych pomieszczeniach. Markizy wykonujemy "pod wymiar" na indywidualne zamówienie klienta.

dopasuj markizę do swoich potrzeb !
TKANINY /  POSZYCIE

Tkaniny markizowe Dickson® zostały zaprojektowane, aby spełnić pełen wachlarz potrzeb. Nasze tkaniny są zgodne ze standardami zewnętrznymi, opartymi na procesach produkcyjnych i materiałach wysokiej jakości.

Oferowane przez nas markizy posiadają poszycie akrylowe, odporne na promieniowanie UV, które wykonane jest z nitki barwionej w masie (w przekroju cała jest w kolorze). Antystatyczna powierzchni tkaniny nawet po wypaleniu powierzchni przez słońce zachowuje swój kolor. Istotną zaletą tkanin jest akrylowe poszycie, które odbija aż 95 % ciepła, a podczas chłodu nie "wypuszcza" spod markizy nagrzanego ciepła. Poszycie nie jest toksyczne i nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu. Tkaniny nie zawierają żadnych rakotwórczych barwników i pestycydów. Nowoczesny proces Nanotechnologii użyty w impregnacji tkanin, chroni ją przed wodą, brudem i pleśnią. Można zwinąć mokrą markizę a woda ścieknie po powierzchni, nie wnikając do wnętrza tkaniny. Tkaniny Dickson mają najwyższą wodoodporność aż 350 mm słupa wody.

Tkaniny posiadają impregnację na: 

- wodę  
- pleśń   
- butwienie
- zatłuszczenie

Filtr słoneczny:

- ​zatrzymuje UV    90 - 100 %
- ​odbija ciepło       70  -  95% 
- ​przepuszcza światło 10 - 20%